CF13DDE841EC0 - 13W T4 CFL 4 Pin G24Q-1 Base 3500K82 Cri
Sylvania
In-Stock: 52 available at other locations ( find a store with stock)
QTY:
Each
  Edit Mode: Please login to suggest improvements for this item. Close
Quick Specs
Catalog Number
CF13DDE841EC0
Manufacturer
Sylvania
Manufacturer's Part Number
CF13DD/E/841/ECO/20667
Description
13W T4 CFL 4 Pin G24Q-1 Base 3500K82 Cri
Dulux 13W Double Compact Fluorescent Lamp With 4 Pin Base, 4100K Color Temperature, 82 Cri, For Use With Electronic and Dimming Ballasts, Ecologic
Slang Terms
Suggest a New Term
Categories
Fluorescent Lamps - Compact Fluorescent Integrated Mark as Incorrect
Suggest a New Category
Classification
Fluorescent
UNSPSC
39101619 - Compact fluorescent CFL lamps
UPC/GTIN
046135206672 / 00046135206672
Weight per unit
0.12 (lbs/each)
Price & Packaging
Minimum Order Quantity
1
Unit
Standard Packaging
Stock Availability
Nacogdoches
0 (Find nearest stock)
All Stores
52
Resources
Attachments
CF13DDE841EC0 - Specification Sheet
Other Links
CF13DDE841EC0 - Other
CF13DDE841EC0 - Other
CF13DDE841EC0 - Other
Images
CF13DDE841EC0 - Small Image
CF13DDE841EC0 - Large Image
Tech Bulletins
CF13DDE841EC0 - Tech Bulletin
Suggest Substitute Item
Features
Amperage Rating
Ballast Dependent
Lamp Type
DULUX D/E
Shape
T4X2
Voltage Rating
Ballast Dependent
Wattage
13
Material, Color, and Finish
Color Rendering Index (Cri)
82
Color Temperature
4100
Finish
Phosphor Coated
Descriptions
Description
Extra Long Description
SYL CF13DD/E/841/ECO/20667 CF13DDE8
Long Description