LED16A210830 - *Delisted* 16W Led A21 30K Dim 1600LM 80cri
Keystone
In-Stock: 310 available at other locations ( find a store with stock)
QTY:
Each
  Edit Mode: Please login to suggest improvements for this item. Close
Quick Specs
Catalog Number
LED16A210830
Manufacturer
Keystone
Manufacturer's Part Number
KT-LED16A21-O-830
Description
*Delisted* 16W Led A21 30K Dim 1600LM 80cri
A21 Omni-Directional Bulb, 100W Equivalent, E26 Medium Base, 3000K, 80 Cri
Slang Terms
Suggest a New Term
Categories
Enhanced Commodity Codes - Lighting Mark as Incorrect
Suggest a New Category
Classification
Led A-Line Shape Lamps
UNSPSC
N/A
UPC/EAN/GTIN
843654127514 / 0843654127514 / 00843654127514
Weight per unit
0.305 (lbs/each)
Price & Packaging
Minimum Order Quantity
1
Unit
Standard Packaging
Stock Availability
Conway
0 (Find nearest stock)
Little Rock
0
All Stores
310
Resources
Attachments
LED16A210830 - Specification Sheet
Suggest Substitute Item
Features
Ballast Type
N/A
Number Of Lamps
Wattage
16
Material, Color, and Finish
Base Type
E26
Color Rendering Index (Cri)
>80 Deg
Color Temperature
Housing Color
Descriptions
Description
Extra Long Description
Key KT-LED16A21-O-830 A21 Omni-Dire
Long Description
Product Type
A21 Omni-Directional Bulb, 100W Equivalent, E26 Medium Base,
Additional Information
Beam Angle
230
Circuit Type
Input Voltage
120V